پرسشنامه آزمون هوشی موزاییک ژیل

پرسشنامه آزمون هوشی موزاییک ژیل پرسشنامه آزمون هوشی موزاییک ژیل

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 28 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 1243

برچسبها : آزمون هوشی موزاییک پرسشنامه موزاییک

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

دانلود پرسشنامه آزمون هوشی موزاییک ژیل با راهنمای کامل اجرا و نمره گذاری آزمون هوشی موزاییک ژیل

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :

تعداد گویه ها :60

تعداد مولفه :ندارد

روایی و پایایی : ندارد

نحوه نمره گذاری : دارد

منبع : دارد

نوع فایل : ورد word و قابل ویرایش

تعداد صفحات : 5 صفحه

به همراه 12 صفحه فایل راهنمای ازمون هوشی موزاییک ژیل

******************

در زیر به بخشهایی از متن راهنمای پرسشنامه آزمون هوشی موزاییک اشاره شده است

این آزمون به دانش آموزان مدارس ابتدائی اختصاص دارد و به صورت گروهی اجرا می شود .اجرای آن با حضور معلم انجام می گیرد و تمام ویژگی های یک کلاس معمولی را دارد. بنابراین لازم است پیش بینی هایی به عمل آید تا نتایج به دست آمده معتبر باشند.

اجرای آزمون هوشی موزاییک ژیل

دستوالعمل مقدماتی

1- از مدیر یا از معلم کلاس خواسته می شود که در مدت آزمایش هیچ گونه دخالتی ، به هر بهانه که باشد، نکند. همچنین خواسته می شود که دربین نیمکت ها قدم نزند یا در آخر کلاس نشیند.

2- در هرنیمکت یا هر دو صندلی فقط یک نفر می نشیند .این عمل را می توان با آوردن صندلی های اضافی انجام داد .اما اگر تعداد دانش آموزان خیلی زیاد باشد می توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد و هر دو دسته را به طور جداگانه تحت آزمایش قرار داد.

3- از دانش آموزان بپرسند: کی خوب نمی بیند ؟ کی خوب نمی شنود؟ در این خصوص می توان از معلم کلاس کمک گرفت و در صورت لزوم جای بعضی از کودکان را عوض کرد.

4- کودکان از مداد استفاده می کنند .باید دقت کرد که مداد آنها خوب تراشیده شده باشد.بهتر است مداد دیگری به عنوان ذخیره همراه داشته باشند تا در صورت شکستن نوک مداد ، از دیگری استفاده کنند.

5- اجرا کننده آزمون گاهی تصاویری راروی تخته سیاه خواهد کشید .بنابراین لازم است که این تصاویرطوری باشند که تا همه کودکان آنها را ببینند. خطوط این تصاویر باید درشت و پر باشد. آزماینده هم نباید طوری بایستد که مانع از دیده شدن تصاویر گردد.

6- دستورالعمل ها را باید بدون کوچکترین تغییر به کار برد.باید آنها را طوری خواند که همه کودکان بشنوند .اجرا کننده نباید چنان قیافه ای به خود بگیرد که به نظر برسد دارد مطلبی را از حفظ می خواند .او باید به طور طبیعی حرف بزند ، نباید داد بزند ، نباید روی بعضی از کلمات تکیه کند و همچنین نباید جملات را چنان تلفظ نماید که بیشتر به آواز خواندن شبیه باشد.

7- به غیر از سؤالات نمونه ، مدت زمانی را که باید به هریک از سؤالات داد طبق روش معمولی کلاس صورت می گیرد . بدین معنا که وقتی 10/9 کودکان به یک سؤال پاسخ دادند سؤال دیگری را می پرسند.برای شمردن کودکانی که به سؤال پاسخ داده اند ، از آنها می خواهند که به محض تمام کردن ، آرنج خودرا روی میز بگذارند و دستشان را بلند کنند .

8- به هر کدام از کودکان حاضر در جلسه یک دفترچه تصاویرمی دهند و در آخر نیز آنها را جمع آوری می کنند.

...

نمره گذاری آزمون هوشی موزاییک ژیل

سؤالات 4،3،2،1

به هر پاسخ درست یک نمره داده می شود . بنابراین به هریک از سؤالات 1 و 2حداکثر 1 نمره و به هر یک از سؤالات 3 و4 حداکثر 2 نمره تعلق می گیرد.

در مورد سؤالات 3 و 4 ، اگر کودک دو چیز خواسته شده را خوب مشخص کند 2 نمره به اومی دهند . اگر جای علامتها را عوض کند ، بدین معنا که تیره را به جای ضربدر بگذارد باز 2 نمره به او می دهند.

در مورد سؤال 3 ، کودک باید خطی روی یکی از مردها و نیز خطی روی یکی از سگها بکشد. اگر هر دو مرد را خط بزند نمره صفر می دهند . در مورد سگها هم همینطور اما اگر کودک به هر دو مرد خط بزند اما سگ را درست انتخاب کند 1 نمره به او می دهند . درمورد عکس این کارهم 1 نمره به او می دهند.

سؤالات 7،6،5

به هر پاسخ درست 2 نمره داده می شود. اگرتمام اشیاء خط خورده باشند نمره صفر داده می شود . برای هراشتباه 1 نمره کسر می گردد . بنابراین به سؤالات 5 و 7 حداکثر 4 نمره و به سؤال 6 حداکثر 6 نمره تعلق می گیرد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید