استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی

دسته : -پژوهش ها

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 941 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 744

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی

دانلود پروپوزال و روش تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی(مطالعه موردی بانك صادرات شهرستان پارساباد)

استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی(مطالعه موردی بانك صادرات شهرستان پارساباد)

دانلود پروپوزال و روش تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری 

در21  صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

اطلاعات مربوط به پایان ‏نامه:

 

الف- عنوان تحقیق

1-         عنوان به زبان فارسی:

استفاده از رویكرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در محاسبه بهای تمام شده خدمات بانكی

(مطالعه موردی بانك صادرات شهرستان پارساباد)

  2-عنوان به زبان انگلیسی/(آلمانی، فرانسه، عربی):

تذكر: صرفاً دانشجویان رشته‏های زبان آلمانی،‌فرانسه و عربی مجازند عنوان پایان‏نامه خود را به زبان مربوطه در این بخش درج نمایند و برای بقیه دانشجویان، عنوان بایستی به زبان انگلیسی ذكر شود.

 

 using activity based costing for banking services   (case study in parsabad BSI)                                                     

 

ج- بیان مسأله اساسی تحقیق به طور كلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه ومنظور از تحقیق به صورت مستند) :

 

نظام تصمیم‌گیری در خصوص ارائه خدمات بانکی می‌تواند بر مبنای دریافت اطلاعات دقیق و مربوط از بهای تمام‌شده محصولات و خدمات بانکی باشد. ضروری است پیش از تصمیم‌گیری در خصوص اقدامات مهمی نظیر تجزیه‌وتحلیل سودآوری، قیمت گذاری خدمات، تعیین دقت و اعتبارپذیری هزینه‌های بین‌بانکی، کارایی بیشتر در ارزیابی عملکرد مراکز و مدیریت بهینه از منابع موجود و ظرفیتهای در دسترس از استقرار نظام بهای تمام‌شده مناسب اطمینان به‌دست آورد. هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت به دنبال یافتن و ردیابی هزینه‌ها به خدمات و محصولات از طریق فعالیتهاست. با توجه به شرایط رقابتی موجود میان بانکهای دولتی و خصوصی و نیز روند واگذاری بانکهای دولتی در سال گذشته از طریق بورس اوراق بهادار به مردم، ضرورت گزارشگری شفافتر و اطلاعات تفصیلی بیشتر در این زمینه به استفاده‌کنندگان از صورتهای مالی ایجاد شده است. 

ساختار هزینه، مشتریان، نوع خدمات و رویه‌های احتمالی متفاوت در مجموعه بانکی ممکن است در نگاه اول انجام محاسبات بهای تمام‌شده بر مبنای فعالیتهای متعدد را دشوار سازد، اما باید دانست که فرایند و فعالیتهای همه بانکها مانندیگدیگرند و از این‌رو استقرار یک نظام مبتنی بر بهای تمام‌شده فعالیت زمینه را برای ارتقای گزارشگری مالی بانکها از جهات برون‌سازمانی و درون‌سازمانی فراهم می‌آورد.

 

د - اهمیت و ضرورت انجام تحقیق (شامل اختلاف نظرها و خلاءهای تحقیقاتی موجود، میزان نیاز به موضوع، فواید احتمالی نظری و عملی آن و همچنین مواد، روش و یا فرآیند تحقیقی احتمالاً جدیدی كه در این تحقیق مورد استفاده قرار می‏گیرد):

 

بانکها در ایران نتوانسته‌اند سیستم بهای تمام‌شده‌ای مستقر سازند که وقوع رویدادهایی نظیر توسعه رقابت جهانی، پیشرفت فناوری اطلاعات و دسترسی به سیستمهای اطلاعاتی ارزان در سالهای اخیر و نیز تلاش واحدهای اقتصادی در جهت احراز رتبه جهانی و ورود به بازارهای بین‌المللی، داشتن نگرشهایی همچون رضایت مشتریان، مدیریت فعالیتها را اجتناب‌ناپذیر کرده است. آنچه مسلم است موفقیت و تداوم فعالیت در محیط رقابتی جدید، مستلزم استفاده از روشهای نوینی است که کسب‌وکار را در رده جهانی قرار می دهد. یکی از مهمترین ابزارهای رقابتی در این زمینه، عامل قیمت و تعیین بهای تمام‌شده خدمات است.(رحمانی ومهتدی،1386)

تعیین بهای تمام‌شده صحیح و واقعی از جهات عمده‌ای دارای اهمیت است. بهای تمام‌شده در تصمیمهای قیمت گذاری فروش، تعیین سودوزیان، کنترل و کاهش هزینه‌های تولید یا حذف یک محصول یا ارائه یک خدمت و بسیاری موارد دیگر مؤثر است. لذا شناخت و استفاده از مبانی مناسب جهت قیمت گذاری محصولات و خدمات به‌صورت صحیح و دقیق، ضروری به نظر می‌رسد.( عرب مازار و ناصری،1382)

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید